Dagar : Timmar : Minuter : Sekunder
Team / Deltagare / Snitt

Schema

Schema

Torsdag 19 oktober

12:00 Ankomstanmälan öppnar för uthämtning av startpåsar och mätbrädor samt att vi svarar på eventuella frågor i Sunlights lobby.
18:00 Middagsbuffé öppnar i Sunlights restaurang.
23:00 Ankomstanmälan och shop stänger för natten.

Fredag 20 oktober

06:00 Ankomstanmälan öppnar för uthämtning av startpåsar och mätbrädor samt att vi svarar på eventuella frågor i Sunlights lobby.
08:00 Ankomstanmälan stänger.
08:30 Samling vid utgångpunkt i hamnen för nationalsång och förberedelser inför starten. Samtliga deltagare ska sitta i båten parallellt med bryggan redo för start senast kl 08:55.
09:00 Startskott utanför hamnen. Tävlingsmomentet startar.
15:00 After Fish öppnar på Sunlight.
16:00 Bildinlämning öppnar om Liverapportering ej funkat under dagen.
16:30 Sista fisk inrapporterad.
16:45 Eventuell avvikelse skall vara rapporterad i Liverapporteringen.
18:00 Senast i hamn för avcheckning semifinal dag 1.
19:00 After Fish stänger.
Bildinlämning stänger.
20:00 Middagsbuffé öppnar i Sunlight Fabriken.
24:00 Shop stänger.

Anmälda team

  1. Team Rispect Sweden / Intersport Eslöv Patrick Persson
    Emil Arvidsson
    Roger Thelander
  2. SLAN Mikael Alm
    Karl Cederblad
    Johan Öhman
  3. Team croccobaits Sebastian Andersson
    Kim Lundberg
    Alexander Björk
  4. Småland Sportfiske 1 Thomas Kofler
    José Luis Mendez Acosta
    Stefan Kießler
  5. Esox Lucifers Håkan Nordberg
    Arnel Derelon
    Björn Enenge
  6. ZAPTEAM GBG Reine Törnkvist
    Tim Suoranta
    Joakim Strandberg
  7. Den onde den gode den fule Mikael Udehn
    Anton Berglund
    Markus Udehn
  8. Pike Warriors Mattias van Dinther
    Joachim Pedersen
    Andreas Hallberg Indola
  9. South End Anglers Pierre Cardoso
    Christoffer Persson
    Michel Cardoso
  10. Verona motor Fishing Team mathias thoren
    tomas andersson
    christer bengtsson
  11. Mojoboats South / Guldmunkarna Oskar Wilnersson
    Eric Thunberg
    Richard Thunberg
  12. MSF Garagebait Fredrik Magnusson
    Fredrik Alminger
    Benny Hamlet
  13. Team Dalton Brothers Andé Ryberg
    Oliver Centrèn
  14. Gefle Profish Team 1 Patrik Carlsson
    Freddie Nurmi
  15. DARTS PREDATORS Mårten Johansson
    Martin Bergman
    Stefan Persson
  16. Lindahls Fiske&Natur Lars Lindahl
    Anders Mikaelsson
  17. BPM Anders Jonsson
    Rikard Didriksson
    Per Lundstedt
  18. Hooked by Ujvari Peter Ujvari
    Anders Ujvari
  19. Team Rockabilly Fishing Kent Olsson
    Marcus Lindgren
    Johan Gröndahl
  20. Team Enstöringarna Rickard Gustafsson
    Elias Olofsson
    Tim Johnsson
  21. Catch and win fishing team Victor Felix
    Anton Borg
    Johannes Liljegren
  22. Daphex Fishing Sweden 2 Mattias Lindström
    Martin Tjulin
    Oliver Andersson
  23. Silverfisk Johan Holmgren
    Tommy Nilsson
  24. Team DiTo Tobias Carlsson
    Dick Samuelsson
    Johan Hake
  25. Team Slangsnabben fiske Viktor Erlandsson
    Oskar Erlandsson
    Björn Uddman
  26. Team Piscandi Björn Berg
    Tommy Petersén
    Daniel Örnestav
  27. Happy Angler Joel Pilot
    Josef Pilot
    Jonas Olsson
  28. PÅSLAGET Adam Paskén
    Andreas Strömberg
    Emil bergman
  29. JMV 21 Mattias Fransson
    Mikael Andersson
    Gunnar Zackrisson
  30. TEAM LOCATION Lukas Bergström
    Fredrik Willby
    Christian Enbom
  31. Virveln W.O.G.S. Konsta Lyhnakis
    Joakim Nätterquist
    Per Larsson
  32. StammyBeach 2 Tobias Kärrbrand
    Olle reinholdsson
    Ranet Barkman
  33. Team Argos Active Jonatan Nellfors
    Jonatan Backlund
    Andreas Perdén
  34. Team Fiskekampen Peter Larsson
    Robin Andersson
    Per Linderdahl
  35. Fiskejunkies Fredrik Gren
    Johan Nyström
    Magnus Karlsson
  36. TEAM MÖRTFÖDD 2 Fredrik Vikström
    Hampus Eriksson
  37. TEAM GRÖN TERMOS Tomas Nyberg
    Anders Nilsson
    Kristian Nilsson
  38. Team PikeRockers Benny Andersson
    Johan Karlsson
  39. Team Tre Krokars Fredrik Karlsson
    Henrik Jensen
  40. Team HooKINGS Viktor Karlsson
    Henrik turesson
  41. Raymarine Pikhunters Jari Göras Axner
    Eero Haara
    Jussi Jaanus
  42. Wishes for Fishes Joakim Wall
    Tommy Isaksson
    Ulrik Strand
  43. Team GäddSlem Viktor Rosklint
    Martin Damberg
  44. Team Två Spön Andreas Kalfholm
    Gustaf Olhsson
  45. Team Tracker Dalarna Thomas Norman
    Marcus Johansson
    Jonas Kastberg
  46. Fox Rage / Pike Fighter Germany Jürgen Willig
    Lars van Heesch
    Hans Jürgen van Heesch
  47. Team Finnjävlar Tommy Suomela
    Christer Suomela
    Pierre Westin
  48. Team Pikefly Martin jonsson
    Tobias svensson
  49. TEAM FAGERSTA GÄDDHÄNG Tom Bragesjö
    Hugo Bragesjö
  50. Team Gäddstorm 2 Casper Wass
    Andreas Ingrids
    Nicklas Hallnor
  51. S.P.A.T Fredrik andersson
    Henrik Lindqvist
  52. Team WLF Jimmy Bäcklund
    Mathias Falander
    Robert Linden
  53. Team DEA 1.0 Daniel Eriksson
    Tobias Andreen
    Mattias Dahlqvist
  54. Caesar Lures Mikael Hedsén
    Kenneth Wennerqvist
    Fredrik Mouton
  55. Team Rubber Junkies Christopher Eklund
    Fabian Forsgren
    Patrik Jakobsson
  56. WOLFYARD PIKERS Dennis Holmberg
    Joakim Mörtzell
    Krister Lundgren
  57. TEAM PMC Mike Karlsson
    Gert-Ove Bylander
    Anders Björk
  58. Sjövilt Fredrik Schlecker
    Johan Leiding
    Mattias Ljungqvist
  59. Team Dalarnassportfiske 2 Peter söderlund
    Leffe Eriksson
  60. Lakeland Fishing Pontus Svärd
    David Gustafsson
  61. TEAM GÄDDSTORM Haris Beganovic
    Martin Janers
  62. Patriot sweden fishing te@m Emil larsen
    Fredrik olsson
    Michael heydeck
  63. Oakstream fishing team Jens Ekström
    Linus Pettersson
    Christer Eriksson
  64. Team Traktor.Spinn Jems Martinsson
    Tobias Frid
    Olle Martinsson
  65. Skäve farmers Daniel Mårts
    Jens Eriksson
  66. Team KAP Johan Palmqvist
    Johan Karvik
    Henrik Angel
  67. Team Glupsk Viktor Hult
    Mathias Eriksson
    Magnus Svensson
  68. Gubbkeps David Hall
    Niklas Larsson
    Lars Sponton
  69. Team norreskog Peter andersson
    Andreas Lind
  70. SpinnSport Roger Nilsson
    Christina Nilsson
  71. Team PPJ Joakim Pinola
    Pär Lagerberth
  72. Team meangreen Magnus Johansson
    Mikael Wallin
    Magnus Wallin
  73. Team Rockabily Fishing Fredrik Arvidsson
    Jimmy Henriksen
    Kim Andersson
  74. Team Snålvatten 2.0 Jonas Karlsson
    Isabel Syrjä

Anmälda men inte betalda/verifierade: 45.

Incheckade och klara för tävling: 29.

» Checka in med bokningskod