Klara för semifinal
Team / Deltagare / Snitt

Kvalresultat

Resultat

Team

1Den onde den gode den saknade362 cm
2SKENE JÄRN342 cm
3DE TRE KROKARNA333 cm
4E Du Go Eller?331 cm
5Esox Lucifers312 cm
6StammyBeach 2257 cm
7Team Haby186 cm
8Lakeland Fishing169 cm
9Team Tre Krokar150 cm
10Team DEA+ Filemon127 cm
11JMV126 cm
12Verona motor Fishing Team124 cm
13MSF Garagebait121 cm
14Team Enstöringarna115 cm
15Team Gäddai Knights114 cm
16ZAPTEAM GBG113 cm
17Team Splint89 cm
18Monkey Mafia70 cm
19Team GäddZilla69 cm
20Team Strömvalls Sportfiske66 cm
21JTS Fishing59 cm
22SJ56 cm
23Team DEA55 cm

Längsta fisk

2017-06-10 15:19:34Markus Udehn, Den onde den gode den saknade90 cm

Kvalificerade team

Plats 1-15 har kvalat till SM-semifinalen i oktober.
Information om bokning av finalplats skickas per e-post till kaptenerna i vinnande team.

Stort grattis alla vinnare, tack alla deltagare och ett särskilt tack till våra sponsorer och värd/värdbutik!

Vi ses på semifinalen om inte förr :)

Värd / värdbutik

Anmälda team

  1. JMV Mattias Fransson
    Gunnar Zackrisson
  2. Team Gäddai Knights Alexander Johansson
    Adam Liljedahl
    Ludwig Ceverinsson
  3. JTS Fishing Jimmy åsedal
    Stefan Svahn
    Tommy Timonen
  4. Team Tjuvfiske Daniel Karlsson
    Andreas Lindberg
    Joel Hallberg
  5. Verona motor Fishing Team mathias thoren
    tomas andersson
    christer bengtsson
  6. MSF Garagebait Fredrik Magnusson
    Fredrik Alminger
    Benny Hamlet
  7. Team Enstöringarna Rickard Gustafsson
    Tim Johnsson
    Elias Olofsson
  8. Team Haby Anders Bengtsson
    Peter Blomqvist
    Nils-Bruno Bengtsson
  9. Team Bottennappet Viktor Hentilä
    Andre Hagman
  10. ZAPTEAM GBG Reine Törnkvist
    Joakim Strandberg
    Tim Suoranta
  11. StammyBeach 2 Tobias Kärrbrand
    Ranet Barkman
    Olle reinholdsson
  12. Esox Lucifers Håkan Nordberg
    Björn Enenge
    Arnel Derelon
  13. Den onde den gode den saknade Mikael Udehn
    Markus Udehn
  14. Team Pig Pike Rasmus Borginger
    Reine Viklund
  15. Lakeland Fishing Pontus Svärd
    David Gustafsson
  16. Team DEA Tobias Andreen
    Daniel Eriksson
    Mattias Dahlqvist
  17. Team Strömvalls Sportfiske Mathias Bergendahl
    Christoffer Blom
  18. Sivedal Joel Sivedal
    Erik Sivedal
    Björn Sivedal
  19. Team Sam laget Malin Jakobsson
    Robert Theil
  20. Hjert Anton Hjert
    Peter Hjert
  21. Team GäddZilla Peter Eriksson
    Hampus Pacholik
    Krister Karlsson
  22. Team Tre Krokar Rickard Edvinsson
    Erik Antonsson
    Andreas Peterson
  23. TEAM GULA FARAN Johannes Magnusson
    Jesper Nilsson
  24. DE TRE KROKARNA Tobias Larsson
    Robert Larsson
    Jon Wilund
  25. Team DEA+ Filemon Kristoffer Klasson
    Emma klasson
    Tobias hogdin
  26. SJ Jens Engvall
    Stefan Persson
  27. E Du Go Eller? Joel Waje
    Fredrik Larsson
  28. Mixed tackles Roger Gaardsdal
    Robin troncoso velasques
  29. Monkey Mafia Pontus Malmström
    Patrik Malmström
    Arvid Malmström
  30. SKENE JÄRN Denis Fracila
    Christoffer Heurlin
    Fredrik Johannesson
  31. Team Splint Björn Edman
    Gustav Bernestål
    Christoffer Holmgren

Anmälda men inte betalda/verifierade: 1.

Incheckade och klara för tävling: 30.

» Checka in med bokningskod