Klara för semifinal
Team / Deltagare / Snitt

Kvalresultat

Resultat

Team

1Den onde den gode den fule403 cm
2team fish on383 cm
3Team Finesse380 cm
4DARTS PREDATORS379 cm
5NORTHERN PIKE FISHING375 cm
6Totalfiske374 cm
7JoDa+367 cm
8Esox Lucifers364 cm
9Team croccobaits361 cm
10SLAN359 cm
11JMV 21339 cm
12Team Camp Anten326 cm
13Team EJ anglers308 cm
14WaideLures PikeBusters308 cm
15Team Rispect Sweden / Intersport Eslöv294 cm
16Team RenzStein265 cm
17Basstards243 cm
18Tajtlajn240 cm
19KW&Lures239 cm
20TEAM GRÖN TERMOS234 cm
21Obestämd Cyprinid216 cm
22Team Rockabilly Fishing184 cm
23Team Fjäll141 cm
24Team pike Skåne83 cm
25Team Rockabily Fishing67 cm
26Team Martinsson64 cm
27Team Landat61 cm
28Team Hillbilly Boys51 cm

Längsta fisk

10:27:15Marcus Lindgren, Team Rockabilly Fishing115 cm

Kvalificerade team

Plats 1-17 har kvalat till SM-semifinalen i oktober.
Information om bokning av finalplats skickas per e-post till kaptenerna i vinnande team.

Stort grattis alla vinnare, tack alla deltagare och ett särskilt tack till våra sponsorer och värd/värdbutik!

Vi ses på semifinalen om inte förr :)

Värd / värdbutik

Anmälda team

  1. Den onde den gode den fule Mikael Udehn
    Markus Udehn
    Anton Berglund
  2. Team Björks Ringsjön Christian Jönsson
    Jim Jönsson
    Kristoffer Dalsved
  3. Team Rockabily Fishing Fredrik Arvidsson
    Kim Andersson
    Jimmy Henriksen
  4. Team Landat Alexander Svensson
    Marcus Larsson
    Kim Nilsson
  5. Team EJ anglers Jonathan Bredvad-Jensen
    Emil Andersson
  6. TEAM GRÖN TERMOS Tomas Nyberg
    Anders Nilsson
    Kristian Nilsson
  7. Team Rispect Sweden / Intersport Eslöv Patrick Persson
    Roger Thelander
    Emil Arvidsson
  8. team fish on mathias thoren
    tomas andersson
    christer bengtsson
  9. SLAN Mikael Alm
    Karl Cederblad
    Johan Öhman
  10. Team Rockabilly Fishing Kent Olsson
    Marcus Lindgren
    Johan Gröndahl
  11. KW&Lures Karl Henrik Hasselgren
    William Tillström
  12. Team croccobaits Sebastian Andersson
    Kim Lundberg
    Alexander Björk
  13. Esox Lucifers Håkan Nordberg
    Björn Enenge
    Arnel Derelon
  14. WaideLures PikeBusters Ola Lindgren
    Lars Broberg
    Peter Jansson
  15. Team Hillbilly Boys Evert Karlsson
    Ulf Ekstrand
  16. team rookie 98 Thomas Wikström
    Pekka Lönnvik
    Jesper Gustavsson
  17. Team RenzStein Jörgen Segerstein
    Fredric Segerstein
    Paul Rasmusson
  18. Team Camp Anten Joel Waje
    Fredrik Larsson
  19. JoDa+ Daniel Ell
    Johnny Magnusson
    Peter Mases
  20. Totalfiske Magnus Malmgren
    Johan Malmgren
    Johan Larsson
  21. NORTHERN PIKE FISHING Simon Vestergaard
    Kristofer Vestergaard
    Conrad Schacher
  22. DARTS PREDATORS Mårten Johansson
    Stefan Persson
    Martin Bergman
  23. Team GäddSlem Viktor Rosklint
    Martin Damberg
  24. Next Generation Anglers Robin Claurentzius
    Michael Pedersen
    Andreas Manfredsson
  25. Raymarine PRO Team 2 Daniel Krejic
    Ola Dahl
    Benny Erleus
  26. Basstards Daniel Baumgartner
    Kevin Hoogesteyn
    Johan Nilsson
  27. Team pike Skåne Joacim Nilsson
    Kristian Nilsson
  28. Team Martinsson Johan Martinsson
    Fredrik Martinsson
  29. Tajtlajn Robert Theil
    Anders Johansson
    Malin Jakobsson
  30. Team Fjäll Christer Nyqvist
    Jonas Karlsson
    Martin Svensson
  31. Team Finesse Per Ljungdahl
    Martin Rees
    Jimmy Svensson
  32. Obestämd Cyprinid Jon Wilund
    Rickard Edvinsson
    Ola Lundgren
  33. JMV 21 Mattias Fransson
    Gunnar Zackrisson
    Mikael Andersson

Anmälda men inte betalda/verifierade: 0.

Incheckade och klara för tävling: 33.

» Checka in med bokningskod