Klara för semifinal
Team / Deltagare / Snitt

Kvalresultat

Resultat

Team

1Team Strömvalls 1.3477 cm
2Tajtlajn427 cm
3Southern Capital Fishing280 cm
4ZAPTEAM GBG276 cm
5Lakeland Fishing245 cm
6Team DiTo229 cm
7Team PPJ220 cm
8SLAN187 cm
9Team Tre Krokars172 cm
10Den onde den gode den fule 2.0162 cm
11Hökerum Hookers154 cm
12Team signal131 cm
13Team G11130 cm
14JMV128 cm
15Team DEA118 cm
16Team Gärs90 cm
17Team Tre Krokar88 cm
18Sportfiskebutiken Tajtlajn84 cm
19Hardcorelures Borås72 cm
20Team Marin170 cm

Längsta fisk

2017-06-03 15:53:53Karl Cederblad, SLAN117 cm

Kvalificerade team

Plats 1-14 har kvalat till SM-semifinalen i oktober.
Information om bokning av finalplats skickas per e-post till kaptenerna i vinnande team.

Stort grattis alla vinnare, tack alla deltagare och ett särskilt tack till våra sponsorer och värd/värdbutik!

Vi ses på semifinalen om inte förr :)

Värd / värdbutik

Anmälda team

  1. JMV Mattias Fransson
    Gunnar Zackrisson
  2. Splint Björn Edman
    Gustav Bernestål
    Christoffer Holmgren
  3. Team Tre Krokars Fredrik Karlsson
    Henrik Jensen
  4. Team DiTo Johan Hake
    Dick Samuelsson
    Tobias Carlsson
  5. Sketfeske Oskar Vingren
    John Johansson
    Joel Lövhaug
  6. SLAN Mikael Alm
    Karl Cederblad
    Johan Öhman
  7. Team DEA Tobias Andreen
    Daniel Eriksson
    Mattias Dahlqvist
  8. StammyBeach 2 Tobias Kärrbrand
    Ranet Barkman
    Olle reinholdsson
  9. MSF Garagebait Fredrik Magnusson
    Fredrik Alminger
    Benny Hamlet
  10. Southern Capital Fishing Kalle Westberg
    Mattias Nilsson
    Timmie Svensson
  11. Den onde den gode den fule 2.0 Mikael Udehn
    Björn Enenge
    Pierre Liljefors
  12. Hökerum Hookers Andre Lövhaug
    Axel Hagström Fors
  13. PIKE ON FLY Alexander Meronen
    Anders johansson
    Kevin andersson
  14. Team G11 Martin Odenhäll
    Tomas Trollregn
    Zeke Gunduz
  15. Team Gärs Lars Mikael strandh
    Lars Fredrik Gunnar Olsson
  16. Team Strömvalls 1.3 Mathias Bergendahl
    Stefan Magnusson
  17. Lakeland Fishing Pontus Svärd
    David Gustafsson
  18. Sportfiskebutiken Tajtlajn Andreas Mattson
    Emin Lager
    Anders Bengtsson
  19. Tajtlajn Robert Theil
    Anders Johansson
    Malin Jakobsson
  20. ZAPTEAM GBG Reine Törnkvist
    Joakim Strandberg
    Tim Suoranta
  21. Team PPJ Joakim Pinola
    Pär Lagerberth
    Pauline Pinola
  22. Mixed tackles Roger Gaardsdal
    Robin troncoso velasques
  23. Hardcorelures Borås Tobias Eriksson
    Filip Schnell
  24. Team Tre Krokar Rickard Edvinsson
    Erik Antonsson
    Andreas Peterson
  25. WeZZlan 2 Fredric Henriksson
    Jimmy Plate
  26. Team Marin1 Andreas Seger
    Edwin Mustafic
    Hannes Erixon
  27. Team JL Joel Waje
    Lennart Waje
  28. Team signal Adam signal
    Elina Olsson
    Niklas Andersson

Anmälda men inte betalda/verifierade: 1.

Incheckade och klara för tävling: 27.

» Checka in med bokningskod