Klara för semifinal
Team / Deltagare / Snitt

Kvalresultat

Resultat

Team

1Team Arctic Pike448cm
2Active Outfit432cm
3Team Fiskekampen431cm
4Slips430cm
5Jiggar.nu Black427cm
6Spöknäckarna424cm
7TeamSnubbarna416cm
8Team FPJ415cm
9Mojoboats South / Guldmunkarna412cm
10Team Blockstopp412cm
11ASL410cm
12Sfk lodarna405cm
13Happy Angler404cm
14Team Gäddhuve401cm
15Team Tre Krokars400cm
16MAD PIKERS398cm
17Team MouseFishing / Jiggar.nu396cm
18Yamaha Marine Store396cm
19Team Gäddjägarna / Trosa Fiskeguide389cm
20Outbackfishing389cm
21Team Bengtssons Butiken388cm
22SpinnSport386cm
23Team Traktor.Spinn383cm
24Team Hk382cm
25Team Karlskronafiske381cm
26Team Tracker Dalarna380cm
27JIGGAR.NU ANCHORBAITS380cm
28Bat Fastards377cm
29Biggus dikkus377cm
30Gäddexpressen374cm
31Pike Tribe Sweden373cm
32Daphex Fishing Sweden 2371cm
33TEAM HFK2368cm
34Team Gäddstorm 2367cm
35Team GOFIKA366cm
36Den onde den gode den fule363cm
37Team Stöt361cm
38Team Fishingingday359cm
39Team Danger / Dittdrag.se 2358cm
40Catch and win fishing team357cm
41Marinsystem357cm
42IPike Lures356cm
43Team PikeKnuckles356cm
44SLAN355cm
45Team Danger / Dittdrag.se 1354cm
46Team Jokers353cm
47Team DEA 1.0351cm
48Team norreskog350cm
49Team Dalarnassportfiske 2349cm
50Snipjägarna349cm
51Team Tre Krokar349cm
52TEAM Gagball348cm
53Team Guiderna348cm
54Team Predatorguiderna / Esox Gear - Jeden347cm
55Pikeispike346cm
56Team RenzStein346cm
57TEAM FAR & SON345cm
58Team WLF345cm
59Team burköl344cm
60TEAM PMC344cm
61DJ & D343cm
62Team Två Spön341cm
63Team HFK340cm
64Gefle Profish Team 4339cm
65Mighty Pike338cm
66ST Pike337cm
67Sjö & Havsguiderna335cm
68Esox Lucifers335cm
69Pär&Pär335cm
70Team Hayden / Stratos334cm
71Team Vallda Fishing331cm
72Team PPJ331cm
73Team Glupsk330cm
74Team Rubber Junkies328cm
75Pikeachu328cm
76Lost@c326cm
77DARTS PREDATORS325cm
78Team Slangsnabben fiske324cm
79Team Kaos Fishing323cm
80Team Marin 2319cm
81Team Sumo / BNH318cm
82Team J315cm
83Team Pike Pros310cm
84Team JAM / ATOM308cm
85CWC Fishingteam 2307cm
86Skäve farmers307cm
87Team Rockabilly Fishing306cm
88TEAM MÖRTFÖDD 2305cm
89StammyBeach 2305cm
90Team F.E.T305cm
91Båt & Fiske Karlskrona298cm
92Team Finnjävlar296cm
93Vgd predator295cm
94Team Ouff! / Esox Gear292cm
95JMV 21285cm
96Team Argos Active263cm
97DAPHEX Fishing Sweden 1261cm
98Sjövilt260cm
99Team renzstein / x3m255cm
100Verona motor Fishing Team253cm
101Team DEA+ Filemon252cm
102Usama Bin Fladen240cm
103Pikes for dummies232cm
104Team Småpojkar228cm
105Team vänsterböj226cm
106South End Anglers224cm
107Team Betestillverkningsverkstaden220cm
108TEAM JSR FISHING212cm
109Team Talgoxe201cm
110GAME FISH & HUNT195cm
111Team Gäddhäng / Bengtssons190cm
112Team Piscandi188cm
113Team Pikefly186cm
114Team OP184cm
115Caesar Lures184cm
116Tajtlajn175cm
117Team Ljungby Jerks171cm
118Team Kurresfiskeshop169cm
119Team Mothugg168cm
120*BoC* Fishing168cm
121TEAM LOCATION160cm
122Team Pikeman and Robin Joins Roach al Ghul158cm
123Team PikeRockers151cm
124Oakstream fishing team151cm
125Gefle Profish Team 1140cm
126TEAM KEEP IT SIMPLE 2138cm
127Team Griskris138cm
128Fox Rage / Pike Fighter Germany135cm
129CWC Fishing Team 1123cm
130Pajkarna119cm
131Virveln W.O.G.S.117cm
132Mixed tackles112cm
133FF Pike111cm
134Team GäddSlem108cm
135Team meangreen105cm
136Wishes for Fishes103cm
137Almightyanglers102cm
138ETTAN LÖS98cm
139Team grundlarm95cm
140Team Heavy Baiters89cm
141Uppsala Pike Brigade (Team Kilen)88cm
142Team Rispect Sweden / Intersport Eslöv87cm
143TEAM FAGERSTA GÄDDHÄNG79cm
144Team loobilures73cm
145Västertorps Hjärta73cm
146Raymarine Pikhunters72cm
147Lindahls Fiske&Natur67cm
148Hidehook & friends67cm
149GEFLE PROFISH TEAM 264cm
150Team Keep it simple61cm
151Team Rockabily Fishing58cm
152WOLFYARD PIKERS56cm
153Silverfisk54cm
154Dead Men Fishing51cm

Längsta fisk

Kvalificerade team

Plats 1-10 har kvalat till SM-semifinalen i oktober.
Information om bokning av finalplats skickas per e-post till kaptenerna i vinnande team.

Stort grattis alla vinnare, tack alla deltagare och ett särskilt tack till våra sponsorer och värd/värdbutik!

Vi ses på semifinalen om inte förr :)

Värd / värdbutik

Anmälda team

  1. Team Rispect Sweden / Intersport Eslöv Patrick Persson
    Roger Thelander
    Emil Arvidsson
  2. Team J Emil Jansson
    Olov Duhs
    Jakob Jansson
  3. SLAN Mikael Alm
    Karl Cederblad
    Johan Öhman
  4. Team croccobaits Sebastian Andersson
    Kim Lundberg
    Alexander Björk
  5. Esox Lucifers Håkan Nordberg
    Björn Enenge
    Arnel Derelon
  6. Den onde den gode den fule Mikael Udehn
    Markus Udehn
    Anton Berglund
  7. South End Anglers Pierre Cardoso
    Michel Cardoso
    Christoffer Persson
  8. Verona motor Fishing Team mathias thoren
    tomas andersson
    christer bengtsson
  9. Mojoboats South / Guldmunkarna Oskar Wilnersson
    Eric Thunberg
    Richard Thunberg
  10. MSF Garagebait Fredrik Magnusson
    Fredrik Alminger
    Benny Hamlet
  11. Team Dalton Brothers Andé Ryberg
    Oliver Centrèn
  12. Gefle Profish Team 1 Freddie Nurmi
    Patrik Carlsson
  13. DARTS PREDATORS Mårten Johansson
    Stefan Persson
    Martin Bergman
  14. Lindahls Fiske&Natur Lars Lindahl
    Anders Mikaelsson
  15. BPM Rikard Didriksson
    Anders Jonsson
    Per Lundstedt
  16. Hooked by Ujvari Peter Ujvari
    Anders Ujvari
  17. Team Rockabilly Fishing Kent Olsson
    Marcus Lindgren
    Johan Gröndahl
  18. Team Enstöringarna Rickard Gustafsson
    Tim Johnsson
    Elias Olofsson
  19. Catch and win fishing team Victor Felix
    Johannes Liljegren
    Anton Borg
  20. Daphex Fishing Sweden 2 Mattias Lindström
    Martin Tjulin
    Oliver Andersson
  21. Silverfisk Johan Holmgren
    Tommy Nilsson
  22. Team Slangsnabben fiske Viktor Erlandsson
    Oskar Erlandsson
    Björn Uddman
  23. Team Piscandi Björn Berg
    Tommy Petersén
    Daniel Örnestav
  24. Happy Angler Joel Pilot
    Josef Pilot
    Jonas Olsson
  25. PÅSLAGET Adam Paskén
    Emil bergman
    Andreas Strömberg
  26. JMV 21 Mattias Fransson
    Gunnar Zackrisson
    Mikael Andersson
  27. TEAM LOCATION Lukas Bergström
    Christian Enbom
    Fredrik Willby
  28. Virveln W.O.G.S. Konsta Lyhnakis
    Per Larsson
    Joakim Nätterquist
  29. StammyBeach 2 Tobias Kärrbrand
    Ranet Barkman
    Olle reinholdsson
  30. Team Argos Active Jonatan Nellfors
    Jonatan Backlund
    Andreas Perdén
  31. Team Fiskekampen Peter Larsson
    Robin Andersson
    Per Linderdahl
  32. Fiskejunkies Fredrik Gren
    Johan Nyström
    Magnus Karlsson
  33. TEAM MÖRTFÖDD 2 Fredrik Vikström
    Hampus Eriksson
  34. TEAM GRÖN TERMOS Tomas Nyberg
    Anders Nilsson
    Kristian Nilsson
  35. Team PikeRockers Benny Andersson
    Johan Karlsson
  36. Team Tre Krokars Fredrik Karlsson
    Henrik Jensen
  37. Team HooKINGS Henrik turesson
    Viktor Karlsson
  38. Raymarine Pikhunters Jari Göras Axner
    Eero Haara
    Jussi Jaanus
  39. Wishes for Fishes Joakim Wall
    Tommy Isaksson
    Ulrik Strand
  40. Team GäddSlem Viktor Rosklint
    Martin Damberg
  41. Team Två Spön Andreas Kalfholm
    Gustaf Olhsson
  42. Team Tracker Dalarna Thomas Norman
    Jonas Kastberg
    Marcus Johansson
  43. Fox Rage / Pike Fighter Germany Jürgen Willig
    Hans Jürgen van Heesch
    Lars van Heesch
  44. Team Finnjävlar Tommy Suomela
    Christer Suomela
    Pierre Westin
  45. Team Pikefly Martin jonsson
    Tobias svensson
  46. TEAM FAGERSTA GÄDDHÄNG Hugo Bragesjö
    Tom Bragesjö
  47. Team Gäddstorm 2 Andreas Ingrids
    Casper Wass
    Nicklas Hallnor
  48. S.P.A.T Fredrik andersson
    Henrik Lindqvist
  49. Team WLF Mathias Falander
    Jimmy Bäcklund
    Robert Linden
  50. Team DEA 1.0 Daniel Eriksson
    Mattias Dahlqvist
    Tobias Andreen
  51. Caesar Lures Mikael Hedsén
    Fredrik Mouton
    Kenneth Wennerqvist
  52. Team Rubber Junkies Christopher Eklund
    Patrik Jakobsson
    Fabian Forsgren
  53. WOLFYARD PIKERS Joakim Mörtzell
    Dennis Holmberg
    Krister Lundgren
  54. TEAM PMC Mike Karlsson
    Gert-Ove Bylander
    Anders Björk
  55. Sjövilt Fredrik Schlecker
    Johan Leiding
    Mattias Ljungqvist
  56. Team Dalarnassportfiske 2 Peter söderlund
    Leffe Eriksson
  57. Lakeland Fishing Pontus Svärd
    David Gustafsson
  58. TEAM GÄDDSTORM Haris Beganovic
    Martin Janers
    Victor Janers
  59. Patriot sweden fishing te@m Emil larsen
    Michael heydeck
    Fredrik olsson
  60. Oakstream fishing team Jens Ekström
    Christer Eriksson
    Linus Pettersson
  61. Team Traktor.Spinn Jems Martinsson
    Olle Martinsson
    Tobias Frid
  62. Skäve farmers Daniel Mårts
    Jens Eriksson
  63. Team Småpojkar Samuel Ternelius
    Felix Pettersson
    Gustav Samuelsson
  64. Team KAP Henrik Angel
    Johan Palmqvist
    Johan Karvik
  65. Team Glupsk Viktor Hult
    Mathias Eriksson
    Magnus Svensson
  66. Gubbkeps Niklas Larsson
    David Hall
    Lars Sponton
  67. Team norreskog Peter andersson
    Andreas Lind
  68. SpinnSport Roger Nilsson
    Christina Nilsson
  69. Team PPJ Joakim Pinola
    Pär Lagerberth
    Pauline Pinola
  70. Team meangreen Magnus Johansson
    Mikael Wallin
    Magnus Wallin
  71. Team Rockabily Fishing Fredrik Arvidsson
    Kim Andersson
    Jimmy Henriksen
  72. Team Snålvatten 2.0 Jonas Karlsson
    Isabel Syrjä
  73. Team loobilures Jim Mannfolk
    Robert mannfolk
    Tobias nordblad
  74. CWC Fishingteam 2 Jon Persson
    Johan Löfström
    Albin Sharghi
  75. DJ & D Jan Björklund
    Daniel Wattman
    Daniel Karlsson
  76. Team Keep it simple tony huotari
    sebastian nordström
  77. Team DiTo Johan Hake
    Dick Samuelsson
    Tobias Carlsson
  78. Yamaha Marine Store Kalle Stenhammar
    Lars Bergström
    Conny Friman
  79. Bat Fastards Oskar Arestål
    Andreas Åsberg
    Daniel Bennet
  80. Team Guiderna Petri Lehtonen
    Christoffer Esseen Larsson
    Bo Lundgren
  81. TEAM JSR FISHING Jimmy Lind
    Stefan Hellkvist
    Robert Belin
  82. Team Mothugg Jörgen Hedberg
    Jonas Angler
    Stefan Hallin
  83. Team burköl Christer wiklund
    Mikael wiklund
    Daniel wiklund
  84. Gäddexpressen Jens Ekhamn
    Stefan Holmudd
    Micke Södergren
  85. Pikeispike Björn Persson
    Alexander Johnson
    Fredrik Persson
  86. Pajkarna Oscar Jönsson
    Viktor Larsson
    Mattias Granlund
  87. WaideLures PikeBusters Ola Lindgren
    Lars Broberg
    Peter Jansson
  88. Team grundlarm Daniel Nylund
    Joakim Johansson
    Magnus nordlund
  89. Sjö & Havsguiderna Christian Jansson
    Ulrika Hedbom
    Erik Honkamäki
  90. GEFLE PROFISH TEAM 2 Robin wikström
    Tim eriksson
    Andreas ölander
  91. Västertorps Hjärta Henrik Feldtman
    Patrik Askenstål
  92. Vgd predator Fredrik stålknapp
    Daniel Nordquist
    Mathias Wilhelmsson
  93. DAPHEX Fishing Sweden 1 Patrick Thelin
    Tobias Grönkvist
    Jimmy Lundbäck
  94. Pär&Pär Pär Åkesson
    Pär Rosenquist
    Jonas Andersson
  95. Team Fiske Farsorna Fredrik Lennings
    Simon Wilnerzon
    Kristoffer Åkesson
  96. Team Sumo / BNH Albin Rahm
    Eric Karlsson
    Alexander Andersson
  97. Team vänsterböj Niklas wallenström
    Robin moberg
    Mikael Wallenström
  98. Marinsystem Daniel Klareus
    Ted Vesterlund
    Andreas Engström
  99. Team OP Pierre Karlsson
    Oskar Alvarsson
  100. Slips Magnus Holtmar
    Olle Lundstedt
    Rasmus Grebacken
  101. Team Gäddai Knights Alexander Johansson
    Adam Liljedahl
    Ludwig Ceverinsson
  102. Hazardous baits Nemanja Bukvic
    Nebojsa Djordjevic
  103. TEAM KEEP IT SIMPLE 2 Daniel Mårtensson
    Joakim Nilsson
  104. Almightyanglers Emil Hagström
    Markus Bergman
    Peter Hagström
  105. CWC Fishing Team 1 Jimmy Lindahl
    Michael Bergander
    Stefan Trumstedt
  106. ST Pike Martin Svanäng
    David Thunberg
  107. Team HFK Jonas Skotte
    Daniel Joneström
    Andreas Jernberg
  108. Team F.E.T Tom Eklund
    Andreas Forss
    Robin Tarander
  109. Team Talgoxe Mikael Mattsson
    Robin Wahlqvist
    Niklas Njurling
  110. Team Pikeman and Robin Joins Roach al Ghul Robin Wallberg
    Nicklas Henriksson
  111. Team Ljungby Jerks Magnus Paulsson
    Mathias Ahlberg
    Stefan Eriksson
  112. Team renzstein / x3m Fredrik Renz
    Fredrik Blom
  113. Usama Bin Fladen Tuomas Meriläinen
    Mikael Selin
    pauli hytönen
  114. Team Betestillverkningsverkstaden Marcus Bolander
    Jörgen Johansson
    Thomas Johansson
  115. TEAM Gagball Patrick Thörnberg
    Niclas Otter
  116. Team Karlskronafiske Viktor Vestergård
    Håkan Björk
    Willy Björk
  117. Team MouseFishing / Jiggar.nu Andreas Andersson
    Tony Andersson
    Mickael Nilsson
  118. ZAPTEAM GBG Reine Törnkvist
    Joakim Strandberg
    Tim Suoranta
  119. Team EFFZETT Sweden Göran Hjelm
    Christer Olsson
  120. Team Stöt Petter Persson
    Tony Edström Olsson
    Mattias Kjelsson
  121. ETTAN LÖS Max Bruce
    Calle Lundblad
  122. Team Predatorguiderna / Esox Gear - Jeden Tommy Jansson
    Sebastian Eriksson
  123. Snipjägarna Daniel Johansson
    Patrik Carlsson
    Roger Carlsson
  124. Team Mojoboats Victor Söderberg
    Albin Sharghi
    Chrisse Ericsson
  125. FF Pike Fredrik Hansson
    Fredrik Qvicker
    Eero Antton Mononen
  126. Team Gäddhuve Markus Karlsson
    Sebastian Lindfors
    Robin Tegebjer
  127. Dead Men Fishing Stefan Magnusson
    Magnus Rosenblom
    Thomas lindberg
  128. MAD PIKERS Mikael de Bruijn
    Alex Hägg
  129. Pikes for dummies Peter Sjögren
    Reine Gustavsson
  130. Team Kurresfiskeshop Tomas Svenberg
    Joel Ansorge
    Joakim Berglund
  131. Jiggar.nu Black Egron Nilsson
    Jakob Hanc
    Björn Boström
  132. Team Arctic Pike Gustaf Gröning
    Daniel Noriega Fälth
    Nils Wallin
  133. Outbackfishing Lars Ljunggren
    Fredrik Stjernholm
    Mattias Forsberg
  134. Team Heavy Baiters Martin Eriksson
    Henrik Eriksson
    Mathias Karlsson
  135. Gefle Profish Team 4 Anders Westring
    Bo Eliasson
  136. Team Fishingingday Johan Skoglund
    Patrik Bjerendahl
    Andreas Bjerendahl
  137. #kungfupanda Robert Johansson
    Petter Dahl
  138. Swe.pikefishing Jonas martinsson
    Andreas Tarander
    Niklas Nordström
  139. Team Vallda Fishing Joel Waje
    Fredrik Larsson
    Erik Jonasson
  140. Team Hayden / Stratos Erik Börjesson
    Niclas Carlsson
  141. TeamSnubbarna Robert Eriksson
    Joakim Jegestad
  142. Team Gäddhäng / Bengtssons Robert Gerhardsson
    Rickard Lagerqvist
    Richard Kullmer
  143. Team Jokers Anders Törnström
    Claes Lundqvist
    Jimmy Nyhlén
  144. Årsta Pike Masters Pär Carlsson
    Håkan Olsson
    Ludvig Sandberg
  145. Team Pike Pros Filip Snäck
    Andreas Snäck
    Daniel Treijs
  146. Team PikeKnuckles Joakim Lindström
    Hannes Scott
    Jonathan Forsberg
  147. Hidehook & friends Marcus Larsson
    Emil Haglund
    Viktor Kalèn
  148. Uppsala Pike Brigade (Team Kilen) David Nordström Englund
    Henrik Hagman
    Stefan Eriksson
  149. Sfk lodarna Mikael svensson
    Jörgen lundsten
  150. Team Kaos Fishing Charlie Kordes
    Jimmy Eriksson
    Ramus Falk
  151. Team Tre Krokar Rickard Edvinsson
    Erik Antonsson
    Andreas Peterson
  152. Team Gäddjägarna / Trosa Fiskeguide Fredrik Bäck
    Jens Segrén
    Petter Hedborg
  153. MOSSE LURES Anton Månsson
    Gustav Höglund
  154. Team Hk Adam boije
    Tobbe larson
    Pawel Szczerba
  155. ASL Niklas Anslin
    Tommy Larsson
    Andreas Sjöberg
  156. Pike Tribe Sweden André Holst
    Hampus Lennartsson
    Oscar Wahlman
  157. Team Högervev Daniel Axelsson
    Marcus Wikström
    Johan Karlsson
  158. Team Strömvalls Sportfiske Mathias Bergendahl
    Christoffer Blom
  159. Team Ouff! / Esox Gear Steve McVey
    Thomas Hård
    Dennis Horikoshi
  160. Team GOFIKA Jon Wilund
    Petter Rosenberg
    Per Wilund
  161. TEAM HFK2 Karl Eriksson
    Karl Marthon
    Oscar Sandberg
  162. Team Blockstopp Erik Andersson
    Bror E Olsson
    Thomas Larsson
  163. TEAM FAR & SON Daniel Arvidson
    Tomas Arvidson
  164. Mixed tackles Roger Gaardsdal
    Robin troncoso velasques
  165. Lost@c Mikael Ahlström
    Mats idegård
    Dan Jorsenius
  166. IPike Lures Andreas Lindström
    Jesper Näsvall
    Pontus Holmberg
  167. Team Griskris Adam Ericsson
    Marino Gorsic
    Emil Olsson
  168. Active Outfit Per Tjernström
    Viktor Enblom
  169. Team DEA+ Filemon Kristoffer Klasson
    Emma klasson
    Tobias hogdin
  170. Team Dahlund-Brandebo Pontus Dahlund
    Daniel Brandebo
  171. Team RenzStein Jörgen Segerstein
    Fredric Segerstein
    Paul Rasmusson
  172. Tajtlajn Robert Theil
    Anders Johansson
    Malin Theil
  173. Team Marin 2 Andreas Seger
    Timar Mathiasson
    August Norberg
  174. Team FPJ Fredrik Alm
    Pär Sjöholm
    joakim Treijs
  175. Team gladagäddan Anton Nilsson
    Simon gockert
  176. Active Anglers Anton Jansson
    Tomas Wahlsten
    Jesper Worm-Hansen
  177. Team Eastfield William Eksell
    Adam Orre
    Gustav Meisner
  178. Team Danger / Dittdrag.se 1 Daniel Gerber
    Mario Sbrzesny
    Tomas Sköld
  179. Team Danger / Dittdrag.se 2 Johan Palmqvist
    Johan Thelander
    Claes Berg
  180. Mighty Pike Jesper Sjödin
    Ulf Hagman
    Bengt sjödin
  181. *BoC* Fishing Hans Djupsjöbacka
    Mikael Öberg
  182. Spöknäckarna Nicklas Aronsson
    Peter Wester
    Jonas Dahl
  183. Team Bengtssons Butiken Alf Eckerström
    Niklas Wilhelmsson
    Christian Fridh
  184. GAME FISH & HUNT NIKLAS JANSSON
    TOBIAS STEEN
    FREDRIK MALMSTEDT
  185. Båt & Fiske Karlskrona Johan Svensson
    Ola Kråksberg
    Tommy Pettersson
  186. The Muskyteers Jonas Ed
    André Larsson
  187. JIGGAR.NU ANCHORBAITS Victor Lemon
    Christoffer Sääw
    Filip Axelsson
  188. Pikeachu Oscar Lingefelt
    Olof Roth
    Anders Gårdlöv
  189. Team Finesse Per Ljungdahl
    Martin Rees
    Jimmy Svensson
  190. Team JAM / ATOM Anders Svahn
    Jari Oksanen
    Matti Oksanen
  191. Biggus dikkus Alex Nyman
    Johan Bertlid
    Linus Endahl

Anmälda men inte betalda/verifierade: 5.

Incheckade och klara för tävling: 186.

» Checka in med bokningskod