Klara för semifinal
Team / Deltagare / Snitt

SM-Ranking

Officiell SM-ranking 2017

Ranking beräknas på fem längsta fiskarna under hela säsongen. Efter sista kvalet får de tre team som då innehar position 1-3 både wildcard (om dom inte redan kvalat) och fritt deltagande i semifinalen.

Ranking uppdateras i samband med att resultat publiceras och visar rank efter det nuvarande kvalet*

1 IPike Lures Hämta badge
2 Usama Bin Fladen Hämta badge
3 Team Strömvalls 1.3 Hämta badge
4 ST Pike Hämta badge
5 Team EFFZETT Sweden Hämta badge
6 Team Danger / Dittdrag.se 2 Hämta badge
7 ASL Hämta badge
8 Smells Fishy Hämta badge
9 TEAM MÖRTFÖDD 2 Hämta badge
10 Team Piscandi Hämta badge
11 Outbackfishing Hämta badge
12 Team HFK Hämta badge
13 Team meangreen Hämta badge
14 Sjövilt Hämta badge
15 CWC Fishingteam 2 Hämta badge
16 Team Guiderna Hämta badge
17 SLAN Hämta badge
18 Tajtlajn Hämta badge
19 Yamaha Marine Store Hämta badge
20 Team Armagäddon Hämta badge
21 Team Skitdålig Hämta badge
22 Team Finnjävlar Hämta badge
23 TEAM LOCATION Hämta badge
24 NORTHERN PIKE FISHING Hämta badge
25 Slips Hämta badge
26 Team Lindström Hämta badge
27 Team Tröjan Hämta badge
28 Team Jokers Hämta badge
29 Team Hk Hämta badge
30 Happy Angler Hämta badge
31 Team Pikemates Hämta badge
32 Spöknäckarna Hämta badge
33 Team vänsterböj Hämta badge
34 BPM Hämta badge
35 Team Gäddstorm 2 Hämta badge
36 Den onde den gode den fule Hämta badge
37 Årsta Pike Masters Hämta badge
38 Team OP Hämta badge
39 Team Argos Active Hämta badge
40 TEAM Gagball Hämta badge
41 TEAM VIKSBERG 1 Hämta badge
42 Snipjägarna Hämta badge
43 JIGGAR.NU ANCHORBAITS Hämta badge
44 ZAPTEAM GBG Hämta badge
45 Virveln W.O.G.S. Hämta badge
46 Team FPJ Hämta badge
47 Ostkustfiske / hobby&fiske Hämta badge
48 Team Stöt Hämta badge
49 Team Blockstopp Hämta badge
50 Daiwa Scandinavia Hämta badge
51 Brax Sabbath Hämta badge
52 Tdf Hämta badge
53 team fish on Hämta badge
54 Team Rubber Junkies Hämta badge
55 HD Gone Fishing Hämta badge
56 Team Predatorguiderna / Esox Gear - Jeden Hämta badge
57 Team Aztek Hämta badge
58 GEFLE PROFISH TEAM 2 Hämta badge
59 Team Finesse Hämta badge
60 Caesar Lures Hämta badge
61 DARTS PREDATORS Hämta badge
62 Esox Lucifers Hämta badge
63 Vgd predator Hämta badge
64 Team Gäddhäng / Bengtssons Hämta badge
65 Team G11 Hämta badge
66 Team F.E.T Hämta badge
67 TEAM HFK2 Hämta badge
68 PÅSLAGET Hämta badge
69 Totalfiske Hämta badge
70 Team Bengtssons Butiken Hämta badge
71 TEAM MÖRTFÖDD 1 Hämta badge
72 Team Dahlund-Brandebo Hämta badge
73 Team Dalarna Hämta badge
74 JoDa+ Hämta badge
75 Team Slangsnabben fiske Hämta badge
76 Team Traktor.Spinn Hämta badge
77 Patriot sweden fishing te@m Hämta badge
78 *BoC* Fishing Hämta badge
79 Team Tracker Dalarna Hämta badge
80 Den onde den gode den saknade Hämta badge
81 Team Heavy Baiters Hämta badge
82 Team Fiskekampen Hämta badge
83 Team croccobaits Hämta badge
84 Team Pike Pros Hämta badge
85 Active Outfit Hämta badge
86 Lakeland Fishing Hämta badge
87 DAPHEX Fishing Sweden 1 Hämta badge
88 Team Gäddhuve Hämta badge
89 Team loobilures Hämta badge
90 Team Danger / Dittdrag.se 1 Hämta badge
91 Lindahls Fiske&Natur Hämta badge
92 Team Fishingingday Hämta badge
93 Daphex Fishing Sweden 2 Hämta badge
94 Mighty Pike Hämta badge
95 Sjö & Havsguiderna Hämta badge
96 Jiggar.nu Black Hämta badge
97 Hookoholic Hämta badge
98 Team Rookie Hämta badge
99 Team Rockabily Fishing Hämta badge
100 Team Medhugg Hämta badge
101 Team Benny Böckling Hämta badge
102 Catch and win fishing team Hämta badge
103 Bananjävlarna Hämta badge
104 Team Två Spön Hämta badge
105 Skäve farmers Hämta badge
106 Team Gäddi Knights Hämta badge
107 SKENE JÄRN Hämta badge
108 WOLFYARD PIKERS Hämta badge
109 Almightyanglers Hämta badge
110 Slaklina Hämta badge
111 JMV 21 Hämta badge
112 Pike Warriors Hämta badge
113 Team sharkbait Hämta badge
114 Team Mothugg Hämta badge
115 Team CSM Hämta badge
116 Gefle Profish Team 1 Hämta badge
117 Gefle Profish team 3 Hämta badge
118 Team Camp Anten Hämta badge
119 DE TRE KROKARNA Hämta badge
120 Team Gäddjägarna / Trosa Fiskeguide Hämta badge
121 Team Glupsk Hämta badge
122 Pikeispike Hämta badge
123 Team Skithugg Hämta badge
124 E Du Go Eller? Hämta badge
125 Pike Tribe Sweden Hämta badge
126 Team Bakom ön Hämta badge
127 Mört&Belåten / Bengtssons Hämta badge
128 Team Sumo Hämta badge
129 TEAM GRÖN TERMOS Hämta badge
130 JMV Hämta badge
131 Snoek Doggy Dogg Hämta badge
132 Team KAP Hämta badge
133 Team Rockabilly Fishing Hämta badge
134 Dead Men Fishing Hämta badge
135 Team Kaos Fishing Hämta badge
136 Team EJ anglers Hämta badge
137 Team Predatorguiderna / ESOX GEAR Dwie Hämta badge
138 WaideLures PikeBusters Hämta badge
139 Team Glina Hämta badge
140 Team kaos Hämta badge
141 Team Guldglitter Hämta badge
142 Team Arctic Pike Hämta badge
143 Team Rispect Sweden / Intersport Eslöv Hämta badge
144 Team HooKINGS Hämta badge
145 Gone Fishing Hämta badge
146 Team Toppögla Hämta badge
147 Team GäddSlem Hämta badge
148 Eastfield-nord/team mörsil Hämta badge
149 Southern Capital Fishing Hämta badge
150 Team Idiotkraft Hämta badge
151 Pikesnipers Hämta badge
152 Team Raymarine Hämta badge
153 Team Ezoko Hämta badge
154 TEAM CLAFH Hämta badge
155 Team Ouff! / Esox Gear Hämta badge
156 Team Eastfield Hämta badge
157 Team EAST FM Hämta badge
158 Team RenzStein Hämta badge
159 TEAM GÄDDSTORM Hämta badge
160 Team Marin Hämta badge
161 Slangsnabben Hämta badge
162 StammyBeach 2 Hämta badge
163 Silverfisk Hämta badge
164 Oakstream fishing team Hämta badge
165 Basstards Hämta badge
166 Pikes for dummies Hämta badge
167 Gäddbröder Hämta badge
168 KW&Lures Hämta badge
169 Team Tre Krokar Hämta badge
170 TEAM FAGERSTA GÄDDHÄNG Hämta badge
171 team 2 M Hämta badge
172 Biggus dikkus Hämta badge
173 Team Hugg Nurå Söderhamn Hämta badge
174 Team DiTo Hämta badge
175 Team Snålvatten 2.0 Hämta badge
176 TEAM GÄDDSTORM 1 Hämta badge
177 Västertorps Hjärta Hämta badge
178 Team PPJ Hämta badge
179 Gubbkeps Hämta badge
180 Team Jaktia Falun Hämta badge
181 Obestämd Cyprinid Hämta badge
182 Team J Hämta badge
183 Team fi(A)sk(O) Hämta badge
184 Team Hugget Hämta badge
185 Fish & Pripps Hämta badge
186 Team Almsveds Hämta badge
187 Team Amatörena Hämta badge
188 Team Krökta Krokar Hämta badge
189 Team Snålvatten 1.0 Hämta badge
190 TEAM BEARD 2 Hämta badge
191 Team Wolfcreek Norr Hämta badge
192 Team TungHugg 1 Hämta badge
193 Grau Hecht Hämta badge
194 Dalafiskeguide Sweden Hämta badge
195 Team Landat Hämta badge
196 Team beard 1 Hämta badge
197 Team Haby Hämta badge
198 Bat Fastrads Hämta badge
199 Team jordskepp Hämta badge
200 Hookoak pike team Hämta badge
201 South Harbour Pike Team Hämta badge
202 Team Säther Fiskeklubb Hämta badge
203 Team DEA Hämta badge
204 Team Tre Krokars Hämta badge
205 Den onde den gode den fule 2.0 Hämta badge
206 Gädderalen Hämta badge
207 Hökerum Hookers Hämta badge
208 TEAM PMC Hämta badge
209 Fascination Street Sportfishing Hämta badge
210 Team HUO Hämta badge
211 Knickedickerna Hämta badge
212 Team Fjäll Hämta badge
213 LuthMäkiLures prostaff Hämta badge
214 Team Apex Hämta badge
215 Team signal Hämta badge
216 168 Fiske Hämta badge
217 Team Silver Skanstull Marin Hämta badge
218 Team DEA+ Filemon Hämta badge
219 Verona motor Fishing Team Hämta badge
220 MSF Garagebait Hämta badge
221 Team Dalarnassportfiske2 Hämta badge
222 Team Dalarnas Sportfiske 3 Hämta badge
223 Flugornas herre Hämta badge
224 Team Beijer Hämta badge
225 Teamcaddis 1 Hämta badge
226 Team Enstöringarna Hämta badge
227 Team Gäddai Knights Hämta badge
228 Team Dalarnassportfiske Hämta badge
229 Team Slaklina Hämta badge
230 Team Blåå Hämta badge
231 TEAM TOFTAN Hämta badge
232 Team 2&1/2 män Hämta badge
233 Fångst Hämta badge
234 Team Gärs Hämta badge
235 Team Splint Hämta badge
236 Sportfiskebutiken Tajtlajn Hämta badge
237 Team pike Skåne Hämta badge
238 Team NHB Hämta badge
239 SWEETPIKE Hämta badge
240 The Grisarna Hämta badge
241 Hardcorelures Borås Hämta badge
242 Team Gäddjollen Hämta badge
243 Catch piké now Hämta badge
244 Monkey Mafia Hämta badge
245 Team Marin1 Hämta badge
246 Bacon water Hämta badge
247 Team GäddZilla Hämta badge
248 Team Gäddjollen 2 Hämta badge
249 Team Blomgren Hämta badge
250 Team Strömvalls Sportfiske Hämta badge
251 Team Martinsson Hämta badge
252 Team Tunghugg 2 Hämta badge
253 Team södra gaffeln 2 Hämta badge
254 Henrik Mazzanti Hämta badge
255 TEAM JSR FISHING Hämta badge
256 JTS Fishing Hämta badge
257 Team SVB Hämta badge
258 SJ Hämta badge
259 Tisnarens SFK Hämta badge
260 Team Monster Hämta badge
261 Redneck Legacy Lures / Gäddsällskapet UppsalaPikeBrigade Hämta badge
262 Team Hillbilly Boys Hämta badge
263 Team Aho Hämta badge

* Vi reserverar oss för eventuella felaktigheter och hänvisar till sidan Resultat för respektive kval. Bilderna genereras automatiskt och kan variera något i utseende.

Värd / värdbutik

Anmälda team

  1. JMV Mattias Fransson
    Gunnar Zackrisson
  2. Team Gäddai Knights Alexander Johansson
    Adam Liljedahl
    Ludwig Ceverinsson
  3. JTS Fishing Jimmy åsedal
    Stefan Svahn
    Tommy Timonen
  4. Team Tjuvfiske Daniel Karlsson
    Andreas Lindberg
    Joel Hallberg
  5. Verona motor Fishing Team mathias thoren
    tomas andersson
    christer bengtsson
  6. MSF Garagebait Fredrik Magnusson
    Fredrik Alminger
    Benny Hamlet
  7. Team Enstöringarna Rickard Gustafsson
    Tim Johnsson
    Elias Olofsson
  8. Team Haby Anders Bengtsson
    Peter Blomqvist
    Nils-Bruno Bengtsson
  9. Team Bottennappet Viktor Hentilä
    Andre Hagman
  10. ZAPTEAM GBG Reine Törnkvist
    Joakim Strandberg
    Tim Suoranta
  11. StammyBeach 2 Tobias Kärrbrand
    Ranet Barkman
    Olle reinholdsson
  12. Esox Lucifers Håkan Nordberg
    Björn Enenge
    Arnel Derelon
  13. Den onde den gode den saknade Mikael Udehn
    Markus Udehn
  14. Team Pig Pike Rasmus Borginger
    Reine Viklund
  15. Lakeland Fishing Pontus Svärd
    David Gustafsson
  16. Team DEA Tobias Andreen
    Daniel Eriksson
    Mattias Dahlqvist
  17. Team Strömvalls Sportfiske Mathias Bergendahl
    Christoffer Blom
  18. Sivedal Joel Sivedal
    Erik Sivedal
    Björn Sivedal
  19. Team Sam laget Malin Jakobsson
    Robert Theil
  20. Hjert Anton Hjert
    Peter Hjert
  21. Team GäddZilla Peter Eriksson
    Hampus Pacholik
    Krister Karlsson
  22. Team Tre Krokar Rickard Edvinsson
    Erik Antonsson
    Andreas Peterson
  23. TEAM GULA FARAN Johannes Magnusson
    Jesper Nilsson
  24. DE TRE KROKARNA Tobias Larsson
    Robert Larsson
    Jon Wilund
  25. Team DEA+ Filemon Kristoffer Klasson
    Emma klasson
    Tobias hogdin
  26. SJ Jens Engvall
    Stefan Persson
  27. E Du Go Eller? Joel Waje
    Fredrik Larsson
  28. Mixed tackles Roger Gaardsdal
    Robin troncoso velasques
  29. Monkey Mafia Pontus Malmström
    Patrik Malmström
    Arvid Malmström
  30. SKENE JÄRN Denis Fracila
    Christoffer Heurlin
    Fredrik Johannesson
  31. Team Splint Björn Edman
    Gustav Bernestål
    Christoffer Holmgren

Anmälda men inte betalda/verifierade: 1.

Incheckade och klara för tävling: 30.

» Checka in med bokningskod