Klara för semifinal
Team / Deltagare / Snitt

SM-Ranking

Officiell SM-ranking 2017

Ranking beräknas på fem längsta fiskarna under hela säsongen. Efter sista kvalet får de tre team som då innehar position 1-3 både wildcard (om dom inte redan kvalat) och fritt deltagande i semifinalen.

Ranking uppdateras i samband med att resultat publiceras och visar rank efter det nuvarande kvalet*

1 Den onde den gode den fule Hämta badge
2 team fish on Hämta badge
3 Team Finesse Hämta badge
4 DARTS PREDATORS Hämta badge
5 NORTHERN PIKE FISHING Hämta badge
6 Totalfiske Hämta badge
7 JoDa+ Hämta badge
8 Esox Lucifers Hämta badge
9 Team croccobaits Hämta badge
10 SLAN Hämta badge
11 JMV 21 Hämta badge
12 Team Camp Anten Hämta badge
13 Team EJ anglers Hämta badge
14 WaideLures PikeBusters Hämta badge
15 Team Rispect Sweden / Intersport Eslöv Hämta badge
16 Team RenzStein Hämta badge
17 Basstards Hämta badge
18 Tajtlajn Hämta badge
19 KW&Lures Hämta badge
20 TEAM GRÖN TERMOS Hämta badge
21 Obestämd Cyprinid Hämta badge
22 Team Rockabilly Fishing Hämta badge
23 Team Fjäll Hämta badge
24 Team pike Skåne Hämta badge
25 Team Rockabily Fishing Hämta badge
26 Team Martinsson Hämta badge
27 Team Landat Hämta badge
28 Team Hillbilly Boys Hämta badge

* Vi reserverar oss för eventuella felaktigheter och hänvisar till sidan Resultat för respektive kval. Bilderna genereras automatiskt och kan variera något i utseende.

Värd / värdbutik

Anmälda team

  1. Den onde den gode den fule Mikael Udehn
    Markus Udehn
    Anton Berglund
  2. Team Björks Ringsjön Christian Jönsson
    Jim Jönsson
    Kristoffer Dalsved
  3. Team Rockabily Fishing Fredrik Arvidsson
    Kim Andersson
    Jimmy Henriksen
  4. Team Landat Alexander Svensson
    Marcus Larsson
    Kim Nilsson
  5. Team EJ anglers Jonathan Bredvad-Jensen
    Emil Andersson
  6. TEAM GRÖN TERMOS Tomas Nyberg
    Anders Nilsson
    Kristian Nilsson
  7. Team Rispect Sweden / Intersport Eslöv Patrick Persson
    Roger Thelander
    Emil Arvidsson
  8. team fish on mathias thoren
    tomas andersson
    christer bengtsson
  9. SLAN Mikael Alm
    Karl Cederblad
    Johan Öhman
  10. Team Rockabilly Fishing Kent Olsson
    Marcus Lindgren
    Johan Gröndahl
  11. KW&Lures Karl Henrik Hasselgren
    William Tillström
  12. Team croccobaits Sebastian Andersson
    Kim Lundberg
    Alexander Björk
  13. Esox Lucifers Håkan Nordberg
    Björn Enenge
    Arnel Derelon
  14. WaideLures PikeBusters Ola Lindgren
    Lars Broberg
    Peter Jansson
  15. Team Hillbilly Boys Evert Karlsson
    Ulf Ekstrand
  16. team rookie 98 Thomas Wikström
    Pekka Lönnvik
    Jesper Gustavsson
  17. Team RenzStein Jörgen Segerstein
    Fredric Segerstein
    Paul Rasmusson
  18. Team Camp Anten Joel Waje
    Fredrik Larsson
  19. JoDa+ Daniel Ell
    Johnny Magnusson
    Peter Mases
  20. Totalfiske Magnus Malmgren
    Johan Malmgren
    Johan Larsson
  21. NORTHERN PIKE FISHING Simon Vestergaard
    Kristofer Vestergaard
    Conrad Schacher
  22. DARTS PREDATORS Mårten Johansson
    Stefan Persson
    Martin Bergman
  23. Team GäddSlem Viktor Rosklint
    Martin Damberg
  24. Next Generation Anglers Robin Claurentzius
    Michael Pedersen
    Andreas Manfredsson
  25. Raymarine PRO Team 2 Daniel Krejic
    Ola Dahl
    Benny Erleus
  26. Basstards Daniel Baumgartner
    Kevin Hoogesteyn
    Johan Nilsson
  27. Team pike Skåne Joacim Nilsson
    Kristian Nilsson
  28. Team Martinsson Johan Martinsson
    Fredrik Martinsson
  29. Tajtlajn Robert Theil
    Anders Johansson
    Malin Jakobsson
  30. Team Fjäll Christer Nyqvist
    Jonas Karlsson
    Martin Svensson
  31. Team Finesse Per Ljungdahl
    Martin Rees
    Jimmy Svensson
  32. Obestämd Cyprinid Jon Wilund
    Rickard Edvinsson
    Ola Lundgren
  33. JMV 21 Mattias Fransson
    Gunnar Zackrisson
    Mikael Andersson

Anmälda men inte betalda/verifierade: 0.

Incheckade och klara för tävling: 33.

» Checka in med bokningskod