Klara för semifinal
Team / Deltagare / Snitt

SM-Ranking

Officiell SM-ranking 2017

Ranking beräknas på fem längsta fiskarna under hela säsongen. Efter sista kvalet får de tre team som då innehar position 1-3 både wildcard (om dom inte redan kvalat) och fritt deltagande i semifinalen.

Ranking uppdateras i samband med att resultat publiceras och visar rank efter det nuvarande kvalet*

1 IPike Lures Hämta badge
2 Usama Bin Fladen Hämta badge
3 ST Pike Hämta badge
4 ASL Hämta badge
5 Smells Fishy Hämta badge
6 TEAM MÖRTFÖDD 2 Hämta badge
7 Outbackfishing Hämta badge
8 Team HFK Hämta badge
9 Team Danger / Dittdrag.se 2 Hämta badge
10 Team meangreen Hämta badge
11 Sjövilt Hämta badge
12 CWC Fishingteam 2 Hämta badge
13 Team Armagäddon Hämta badge
14 Team Skitdålig Hämta badge
15 Team Finnjävlar Hämta badge
16 NORTHERN PIKE FISHING Hämta badge
17 Slips Hämta badge
18 Team Tröjan Hämta badge
19 Team Jokers Hämta badge
20 Happy Angler Hämta badge
21 Team Pikemates Hämta badge
22 Spöknäckarna Hämta badge
23 Team vänsterböj Hämta badge
24 BPM Hämta badge
25 Team Gäddstorm 2 Hämta badge
26 Den onde den gode den fule Hämta badge
27 Årsta Pike Masters Hämta badge
28 Team OP Hämta badge
29 Team Argos Active Hämta badge
30 TEAM Gagball Hämta badge
31 TEAM VIKSBERG 1 Hämta badge
32 Snipjägarna Hämta badge
33 JIGGAR.NU ANCHORBAITS Hämta badge
34 Virveln W.O.G.S. Hämta badge
35 Ostkustfiske / hobby&fiske Hämta badge
36 Team Stöt Hämta badge
37 Team Blockstopp Hämta badge
38 Brax Sabbath Hämta badge
39 Tdf Hämta badge
40 team fish on Hämta badge
41 Team Rubber Junkies Hämta badge
42 Team Lindström Hämta badge
43 Team Aztek Hämta badge
44 GEFLE PROFISH TEAM 2 Hämta badge
45 Team Finesse Hämta badge
46 SLAN Hämta badge
47 Caesar Lures Hämta badge
48 DARTS PREDATORS Hämta badge
49 Vgd predator Hämta badge
50 Team Gäddhäng / Bengtssons Hämta badge
51 Team F.E.T Hämta badge
52 TEAM HFK2 Hämta badge
53 PÅSLAGET Hämta badge
54 Totalfiske Hämta badge
55 Team Bengtssons Butiken Hämta badge
56 TEAM MÖRTFÖDD 1 Hämta badge
57 Team Dahlund-Brandebo Hämta badge
58 Team Dalarna Hämta badge
59 JoDa+ Hämta badge
60 Team Slangsnabben fiske Hämta badge
61 Team Traktor.Spinn Hämta badge
62 Patriot sweden fishing te@m Hämta badge
63 *BoC* Fishing Hämta badge
64 Esox Lucifers Hämta badge
65 Team Tracker Dalarna Hämta badge
66 Team Fiskekampen Hämta badge
67 Team croccobaits Hämta badge
68 Active Outfit Hämta badge
69 DAPHEX Fishing Sweden 1 Hämta badge
70 Team Gäddhuve Hämta badge
71 Team Danger / Dittdrag.se 1 Hämta badge
72 Lindahls Fiske&Natur Hämta badge
73 Team Fishingingday Hämta badge
74 Daphex Fishing Sweden 2 Hämta badge
75 Mighty Pike Hämta badge
76 Sjö & Havsguiderna Hämta badge
77 Jiggar.nu Black Hämta badge
78 Hookoholic Hämta badge
79 Team Rockabily Fishing Hämta badge
80 Team Benny Böckling Hämta badge
81 Catch and win fishing team Hämta badge
82 Team Två Spön Hämta badge
83 Skäve farmers Hämta badge
84 WOLFYARD PIKERS Hämta badge
85 Almightyanglers Hämta badge
86 JMV 21 Hämta badge
87 Pike Warriors Hämta badge
88 Team sharkbait Hämta badge
89 Team Mothugg Hämta badge
90 Team CSM Hämta badge
91 Gefle Profish Team 1 Hämta badge
92 Gefle Profish team 3 Hämta badge
93 Team Camp Anten Hämta badge
94 Pikeispike Hämta badge
95 Team Skithugg Hämta badge
96 Pike Tribe Sweden Hämta badge
97 Team Bakom ön Hämta badge
98 Mört&Belåten / Bengtssons Hämta badge
99 Team Sumo Hämta badge
100 TEAM GRÖN TERMOS Hämta badge
101 Snoek Doggy Dogg Hämta badge
102 Team KAP Hämta badge
103 Team Rockabilly Fishing Hämta badge
104 Dead Men Fishing Hämta badge
105 Team Kaos Fishing Hämta badge
106 Team EJ anglers Hämta badge
107 WaideLures PikeBusters Hämta badge
108 Team G11 Hämta badge
109 Team kaos Hämta badge
110 JMV Hämta badge
111 Team Guldglitter Hämta badge
112 Team Arctic Pike Hämta badge
113 Team Rispect Sweden / Intersport Eslöv Hämta badge
114 Team HooKINGS Hämta badge
115 Gone Fishing Hämta badge
116 Team GäddSlem Hämta badge
117 Eastfield-nord/team mörsil Hämta badge
118 Team Idiotkraft Hämta badge
119 Pikesnipers Hämta badge
120 Team Raymarine Hämta badge
121 TEAM CLAFH Hämta badge
122 Team Ouff! / Esox Gear Hämta badge
123 Team Eastfield Hämta badge
124 Team EAST FM Hämta badge
125 Team RenzStein Hämta badge
126 TEAM GÄDDSTORM Hämta badge
127 Slangsnabben Hämta badge
128 Silverfisk Hämta badge
129 Oakstream fishing team Hämta badge
130 Basstards Hämta badge
131 Pikes for dummies Hämta badge
132 Tajtlajn Hämta badge
133 KW&Lures Hämta badge
134 TEAM FAGERSTA GÄDDHÄNG Hämta badge
135 team 2 M Hämta badge
136 Team Hugg Nurå Söderhamn Hämta badge
137 Team Snålvatten 2.0 Hämta badge
138 TEAM GÄDDSTORM 1 Hämta badge
139 Västertorps Hjärta Hämta badge
140 Gubbkeps Hämta badge
141 Team Jaktia Falun Hämta badge
142 Obestämd Cyprinid Hämta badge
143 Team J Hämta badge
144 Team fi(A)sk(O) Hämta badge
145 Team Hugget Hämta badge
146 Fish & Pripps Hämta badge
147 Team Amatörena Hämta badge
148 Team Krökta Krokar Hämta badge
149 Team Snålvatten 1.0 Hämta badge
150 TEAM BEARD 2 Hämta badge
151 Team Wolfcreek Norr Hämta badge
152 Team TungHugg 1 Hämta badge
153 Grau Hecht Hämta badge
154 Dalafiskeguide Sweden Hämta badge
155 Team Landat Hämta badge
156 Team beard 1 Hämta badge
157 Bat Fastrads Hämta badge
158 Team jordskepp Hämta badge
159 Team Gäddi Knights Hämta badge
160 South Harbour Pike Team Hämta badge
161 Team Predatorguiderna / Esox Gear - Jeden Hämta badge
162 Team Säther Fiskeklubb Hämta badge
163 Team Ezoko Hämta badge
164 Gädderalen Hämta badge
165 TEAM PMC Hämta badge
166 Fascination Street Sportfishing Hämta badge
167 Team HUO Hämta badge
168 Knickedickerna Hämta badge
169 Team Fjäll Hämta badge
170 LuthMäkiLures prostaff Hämta badge
171 Team Apex Hämta badge
172 168 Fiske Hämta badge
173 Team Silver Skanstull Marin Hämta badge
174 Team Dalarnassportfiske2 Hämta badge
175 Team Dalarnas Sportfiske 3 Hämta badge
176 Flugornas herre Hämta badge
177 Team Beijer Hämta badge
178 Teamcaddis 1 Hämta badge
179 Team Dalarnassportfiske Hämta badge
180 Team Slaklina Hämta badge
181 Team Blåå Hämta badge
182 TEAM TOFTAN Hämta badge
183 Team 2&1/2 män Hämta badge
184 Fångst Hämta badge
185 Team pike Skåne Hämta badge
186 Team Piscandi Hämta badge
187 Team NHB Hämta badge
188 The Grisarna Hämta badge
189 SWEETPIKE Hämta badge
190 Team Gäddjollen Hämta badge
191 Team EFFZETT Sweden Hämta badge
192 Catch piké now Hämta badge
193 Team Gäddjollen 2 Hämta badge
194 Team Blomgren Hämta badge
195 Team södra gaffeln 2 Hämta badge
196 Team Tunghugg 2 Hämta badge
197 Team Martinsson Hämta badge
198 Henrik Mazzanti Hämta badge
199 TEAM JSR FISHING Hämta badge
200 Team SVB Hämta badge
201 Bananjävlarna Hämta badge
202 Team Monster Hämta badge
203 Redneck Legacy Lures / Gäddsällskapet UppsalaPikeBrigade Hämta badge
204 Team Hillbilly Boys Hämta badge
205 Team Aho Hämta badge

* Vi reserverar oss för eventuella felaktigheter och hänvisar till sidan Resultat för respektive kval. Bilderna genereras automatiskt och kan variera något i utseende.

Värd / värdbutik

Anmälda team

  1. Team Predatorguiderna / ESOX GEAR Dwie Jonatan Jernberg
    Ronny Emterborn
  2. Team sharkbait Lars Malmberg
    Mikael Axelsson
    Madelene Eriksson
  3. Fascination Street Sportfishing Jens Bogren
    Lakis Vravossinos
    Martin Ahlbäck
  4. Usama Bin Fladen Tuomas Meriläinen
    Mikael Selin
    pauli hytönen
  5. DAPHEX Fishing Sweden 1 Patrick Thelin
    Tobias Grönkvist
    Jimmy Lundbäck
  6. Team jordskepp Henry Petersen
    Patrick Andersson
    William Horvath
  7. Team Lindström Marcus Lindström
    Partik Lindström
  8. Sjö & Havsguiderna Christian Jansson
    Ulrika Hedbom
    Erik Honkamäki
  9. Team Gäddhuve Markus Karlsson
    Sebastian Lindfors
    Robin Tegebjer
  10. Lindahls Fiske&Natur Lars Lindahl
    Anders Mikaelsson
  11. Team Slaklina Nicklas Larsson
    Andreas Gustafsson
    Henrik Kjellin
  12. Daphex Fishing Sweden 2 Mattias Lindström
    Martin Tjulin
    Oliver Andersson
  13. Team Guldglitter Ludvig Eriksson
    Magnus Pollack
    Robert Pollack
  14. Team Bakom ön Nichlas Andersson
    Alexander Neidestam
  15. Team Caddis 2 Robin Persson
    Johan Wiberg
  16. Teamcaddis 1 Sebastian Gustavsson
    Johan Wiebe
  17. Team Aztek Tomi Paavola
    Jimmy Söderlind
    Oscar Höglund
  18. ST Pike Martin Svanäng
    David Thunberg
  19. Team Danger / Dittdrag.se 1 Daniel Gerber
    Mario Sbrzesny
    Tomas Sköld
  20. Team Danger / Dittdrag.se 2 Johan Palmqvist
    Johan Thelander
    Claes Berg
  21. Sjövilt Fredrik Schlecker
    Johan Leiding
    Mattias Ljungqvist
  22. Virveln W.O.G.S. Konsta Lyhnakis
    Per Larsson
    Joakim Nätterquist
  23. Grau Hecht Viktor Löfberg
    Danny Carlsson
  24. Team Benny Böckling Benny Aronsson
    Mikael Flodman
    Ronnie Afzelius
  25. Smells Fishy Tom Fernsten
    Mattias Hell
    Magnus Söderberg
  26. Team Södra Gaffeln 1 Petter Ohlsson
    Magnus Larsson
  27. Team södra gaffeln 2 Mattias Olofsson
    Ronnie Larsson
  28. *BoC* Fishing Hans Djupsjöbacka
    Mikael Öberg
  29. ASL Niklas Anslin
    Tommy Larsson
    Andreas Sjöberg

Anmälda men inte betalda/verifierade: 1.

Incheckade och klara för tävling: 28.

» Checka in med bokningskod