Klara för semifinal
Team / Deltagare / Snitt

Nyheter

Kval avslutat

Publicerades 2017-09-16 17:07:17.

Nu är kvalet avslutat och ytterligare 29 team har blivit semifinalister.

Gå till sidan Resultat.

Stort tack till alla deltagare och grattis alla semifinalister!

Då har kvalet startat!

Publicerades 2017-09-16 08:00:37.

Följ teamen på sidan Live under dagen!

Klicka för att läsa mer

Första pris: Raymarine Axiom 7 RV

Publicerades 2017-09-14 08:44:20.

Raymarine som är en av värdskapet detta kval går in med ett Raymarine Axiom 7 RV som första pris, komplett med sjökort och givare för RealVision (värde 16.790kr) som tack för väldigt bra respons på startfältet!

Klicka för att läsa mer

En sommarhälsning!

Publicerades 2017-07-07 11:46:06.

Hej alla deltagare!

Efter våromgången så har över 470 team deltagit i kvalen som började i Malmö / Ringsjön som sedan avslutades i Karlskrona / skärgården.

Vi tackar för våromgången och är glada att meddela att nu kan ni även läsa mer och boka er plats till semifinalen i Nyköping!
http://2017.sportfishmasters.se/sv/semifinal/anmalan/fredag/

I Nyköping är det inte bara semifinal och final utan också ett gästabudsår som har mycket att erbjuda i kommunen;
http://nykopingsguiden.se/gastabudsaret2017

Vi vill önska alla en trevlig sommar och på återseende!

Esox Gear exklusiva specialfärger

Publicerades 2017-05-31 11:26:43.

Esox Gear som har samarbetat med Sportfish Masters under tre år har nu tagit fram fyra specialfärger exklusivt för Sportfish Masters 2017 på det mycket framgångsrika betet Curly Lucy 20.

Utöver dessa fyra Curly Lucy har även en Toddler tail tagits fram i superexklusiva 30 ex.
Dessa beten finns i en begränsad upplaga och kan alltså enbart köpas via Sportfish Masters.

Köp kan göras på plats vid kval eller genom förbeställning på mail.
Alla köp hämtas ut vid kval.

Vill ni föreställa så mailar ni på niclas@sportfish.se samt swishar till 123 577 4708 - uppge namn och kval!
Försäljning på plats tar vi endast emot Swish.

Priser:
- Curly Lucy = 69:- st eller alla fyra färger för 250:- (ord 276:-).
- Toddler tail = 300:-

En större version av fotot

Nya huvudsponsorer

Publicerades 2017-04-28 20:29:22.

Vi välkomnar stolt nya huvudsonsorerna drev.se och Costa, samt nya försäkringspartnern Atlantica!

Välkommen till säsong 2017

Publicerades 2017-03-10 03:11:43.

Ta en titt och ta reda på vad som är nytt!

Värd / värdbutik

Anmälda team

  1. Redneck Legacy Lures / Gäddsällskapet UppsalaPikeBrigade Christoffer Storback
    Martin Blomqvist
    Anders Blomqvist
  2. Uppsala Pike Brigade (Team Kilen) David Nordström Englund
    Henrik Hagman
    Stefan Eriksson
  3. Team Roslagen Marcus Ågren
    Daniel Vist
  4. Team M.E.S Fredrik Sjöborg
    Fredrik Malmström
    Edgar Enblom
  5. Red tiger Danne Blomberg
    Carl-Henrik Uddén
    Robert Lilja
  6. PRO team AWJ Christopher Johansson
    Joachim Stavre
    Kenny Breid
  7. Gädd Mafia Robin karlsson
    Stefan Andersson
    Mikael Redving
  8. PikeBandits Sebastian Esbjörnsson
    Micael Esbjörnsson
  9. Sjö & Havsguiderna Christian Jansson
    Ulrika Hedbom
    Erik Honkamäki
  10. Team Betestillverkningsverkstaden Marcus Bolander
    Jörgen Johansson
    Thomas Johansson
  11. Team Huggnurå Söderhamn Claes Eriksson
    Jonas Eriksson
  12. Lajk a Pajk Pierre Hultin
    William Horvath
  13. 2team jordskepp Henry Petersen
    Patrick Andersson
  14. Marin & Fritid Pro Team Stefan Holte
    Petter Dahl
    Micke Fransson
  15. Ginger and friends Mikael Ahlström
    Mats idegård
    Ingvar nguesseu
  16. Pike N Roll Lucas Karlsson
    Jonathan Karlsson
    Johan sundell
  17. Team Keep it simple tony huotari
    sebastian nordström
  18. Team Maradonna Björn Berglund
    Conny Andersson
  19. Team PikeKnuckles Joakim Lindström
    Hannes Scott
    Jonathan Forsberg
  20. Team Guiderna Petri Lehtonen
    Christoffer Esseen Larsson
    Bo Lundgren
  21. FF Pike Fredrik Hansson
    Fredrik Qvicker
    Eero Antton Mononen
  22. Risk För Fisk Erik Jorlin
    Mikko Engström
    Fredrik Karlsson
  23. Active Anglers Anton Jansson
    Tomas Wahlsten
    Jesper Worm-Hansen
  24. team pattekast Jesper Olsson
    anders olsson
  25. Fish&Pripps Daniel Granqvist
    Yves Michal
    Simon Granqvist
  26. Team Ruccola Per Eriksson
    Peter Freander
    Christopher Thunman
  27. Team JKL Oskar Jansson
    Emil Larsson
    Mikael Karlsson
  28. TEAM MÖRTFÖDD 2 Fredrik Vikström
    Hampus Eriksson
  29. Predator Fishing Scandinavia 1 Erik Segnestam
    Marcus Åkerblom
    Martin Wahlquist
  30. TEAM KEEP IT SIMPLE 2 Daniel Mårtensson
    Joakim Nilsson
  31. TEAM JSR FISHING Jimmy Lind
    Stefan Hellkvist
    Robert Belin
  32. Team Mojoboats Victor Söderberg
    Albin Sharghi
    Chrisse Ericsson
  33. Predator Fishing Scandinavia 2 Christian Wahlquist
    Ted Tunqvist
  34. Team Yxholmen Anders Andersson
    Mats Andreasson
  35. Team Raymarine Richard Thorstrand
    Anton Östlund
    Alexander Thorstrand
  36. Team Nordkap Christian Mulari
    Mikael Wahlberg
    Henrik Dahlström
  37. Fiasko Mattias Procheus
    Mattias Fröidh
    Egil Jersenius
  38. Bat Fastards Oskar Arestål
    Andreas Åsberg
    Daniel Bennet
  39. Mölnbo trackers Mikael Pettersson
    Elliot Sandberg
  40. Team Blockstopp Erik Andersson
    Bror E Olsson
    Thomas Larsson
  41. Team Lindström Marcus Lindström
    Partik Lindström
  42. Team TP Tomas Modig
    Bobby Walther
    Johan Holtari
  43. Starship Bloopers Tomi Ranta
    Fredrik Forsgren
    Jimmy Richwald
  44. Team Ouff! / Esox Gear Steve McVey
    Thomas Hård
    Dennis Horikoshi
  45. DJ & D Jan Björklund
    Daniel Wattman
    Daniel Karlsson
  46. Team Talgoxe Mikael Mattsson
    Robin Wahlqvist
    Niklas Njurling
  47. Holgers Revenge Christian Carlberg
    Peter Nordin
    Marcus Hamrin
  48. ETTAN LÖS Max Bruce
    Calle Lundblad
  49. Swe.pikefishing Jonas martinsson
    Andreas Tarander
    Niklas Nordström
  50. Outbackfishing 1 Mattias Forsberg
    Fredrik Stjernholm
  51. Max Fishing Max Riesel
    Mats Riesel
    Robert Ulander
  52. Team EFFZETT Sweden Göran Hjelm
    Christer Olsson
  53. Team Hauki / JH Fiske Fredrik Waxin
    Jari Halkonen
    Ali Bouraoui
  54. Team F.E.T Tom Eklund
    Andreas Forss
    Robin Tarander
  55. Dragtvätten Tomas Kempe
    Kalle Furehed
  56. Gäddexpressen Jens Ekhamn
    Stefan Holmudd
    Micke Södergren
  57. Strajk The Löör Jon Wilund
    Per Wilund
    Petter Rosenberg

Anmälda men inte betalda/verifierade: 4.

Incheckade och klara för tävling: 53.

» Checka in med bokningskod