Dagar : Timmar : Minuter : Sekunder
Team / Deltagare / Snitt

Nyheter

En sommarhälsning!

Publicerades 2017-07-07 11:46:06.

Hej alla deltagare!

Efter våromgången så har över 470 team deltagit i kvalen som började i Malmö / Ringsjön som sedan avslutades i Karlskrona / skärgården.

Vi tackar för våromgången och är glada att meddela att nu kan ni även läsa mer och boka er plats till semifinalen i Nyköping!
http://2017.sportfishmasters.se/sv/semifinal/anmalan/fredag/

I Nyköping är det inte bara semifinal och final utan också ett gästabudsår som har mycket att erbjuda i kommunen;
http://nykopingsguiden.se/gastabudsaret2017

Vi vill önska alla en trevlig sommar och på återseende!

Esox Gear exklusiva specialfärger

Publicerades 2017-05-31 11:26:43.

Esox Gear som har samarbetat med Sportfish Masters under tre år har nu tagit fram fyra specialfärger exklusivt för Sportfish Masters 2017 på det mycket framgångsrika betet Curly Lucy 20.

Utöver dessa fyra Curly Lucy har även en Toddler tail tagits fram i superexklusiva 30 ex.
Dessa beten finns i en begränsad upplaga och kan alltså enbart köpas via Sportfish Masters.

Köp kan göras på plats vid kval eller genom förbeställning på mail.
Alla köp hämtas ut vid kval.

Vill ni föreställa så mailar ni på niclas@sportfish.se samt swishar till 123 577 4708 - uppge namn och kval!
Försäljning på plats tar vi endast emot Swish.

Priser:
- Curly Lucy = 69:- st eller alla fyra färger för 250:- (ord 276:-).
- Toddler tail = 300:-

En större version av fotot

Nya huvudsponsorer

Publicerades 2017-04-28 20:29:22.

Vi välkomnar stolt nya huvudsonsorerna drev.se och Costa, samt nya försäkringspartnern Atlantica!

Välkommen till säsong 2017

Publicerades 2017-03-10 03:11:43.

Ta en titt och ta reda på vad som är nytt!

Värd / värdbutik

Anmälda team

  1. Redneck Legacy Lures / Gäddsällskapet UppsalaPikeBrigade Christoffer Storback
    Martin Blomqvist
    Anders Blomqvist
  2. Uppsala Pike Brigade (Team Kilen) David Nordström Englund
    Henrik Hagman
    Stefan Eriksson
  3. Team Roslagen Marcus Ågren
    Daniel Vist
  4. Team BBC Fredrik Sjöborg
    Fredrik Malmström
    Edgar Enblom
  5. PRO team AWJ Christopher Johansson
    Joachim Stavre
    Kenny Breid
  6. Gädd Mafia Robin karlsson
    Stefan Andersson
    Mikael Redving
  7. PikeBandits Sebastian Esbjörnsson
    Micael Esbjörnsson
  8. Sjö & Havsguiderna Christian Jansson
    Ulrika Hedbom
    Erik Honkamäki
  9. Team Huggnurå Söderhamn Claes Eriksson
    Jonas Eriksson
  10. Lajk a Pajk Pierre Hultin
    William Horvath
  11. 2team jordskepp Henry Petersen
    Patrick Andersson
  12. Marin & Fritid Pro Team Stefan Holte
    Petter Dahl
    Micke Fransson
  13. Ginger and friends Mikael Ahlström
    Mats idegård
    Ingvar nguesseu
  14. Pike N Roll Lucas Karlsson
    Jonathan Karlsson
    Johan sundell
  15. Team Maradonna Björn Berglund
    Conny Andersson
  16. Team Guiderna Petri Lehtonen
    Christoffer Esseen Larsson
    Bo Lundgren
  17. Team Ruccola Per Eriksson
    Peter Freander
  18. FF Pike Fredrik Hansson
    Fredrik Qvicker
    Nicklas Haglund
  19. Risk För Fisk Erik Jorlin
    Mikko Engström
    Fredrik Karlsson
  20. Active Anglers Anton Jansson
    Tomas Wahlsten
    Jesper Worm-Hansen

Anmälda men inte betalda/verifierade: 19.

Incheckade och klara för tävling: 1.

» Checka in med bokningskod